logo KONKURS MISTRZ WYMOWY ANGIELSKIEJ, HISZPAŃSKIEJ I NIEMIECKIEJ
w ZSZ nr 2 w Dęblinie

6 marca 2018 r. zakończył się drugi etap konkursu fonetycznego „Mistrz wymowy angielskiej, hiszpańskiej i niemieckiej”, organizowanego przez nauczycieli języków obcych, uczących w naszej szkole: p. Michała Hułyka i p. Annę Piesio – język hiszpański, p. Renatę Redo – język niemiecki oraz p. Darię Madejską i p. Agnieszkę Skowron – język angielski. Do konkursu zgłosiło się 36 uczniów klas II-IV, a ocenie podlegały akcent, wymowa oraz melodia wypowiedzi.

W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczniów było przedstawienie jurorom i publiczności wybranego przez siebie tekstu ze szkolnego podręcznika. Fragment miał liczyć około 250 słów, a na jego opanowanie uczniowie mieli tydzień. Jury, spośród uczestników wyłaniało najlepszych uczniów, którzy przeszli do drugiego etapu, w którym zmierzyli się z tekstami literackimi (poezja i proza) przygotowanymi przez nauczycieli języków obcych. W języku angielskim, były to m.in. fragmenty „Animal Farm” Georg’a Orwella, „Murder on the Orient Express” Agathy Christie czy też „The Secret Garden” Frances Burnett; w języku niemieckim uczniowie czytali fragmenty „Loreley” H.Heine’a, „Rotkȁppchen” J. S. Grimm oraz „Erlkönig” J.W. Gorthe’go

Mistrzem i mistrzynią wymowy niemieckiej zostali: Patrycja Filipek z kl. IIITH oraz Daniel Dawidek z kl. IIITG.

Mistrzem i mistrzynią wymowy angielskiej zostali: Karolina Nosowska z kl. IIITH i Paweł Grzebalski z kl. IVTE.

Z przyczyn technicznych II etap konkursu języka hiszpańskiego nie został dotychczas rozstrzygnięty. Nowy termin zostanie podany wkrótce.

Uczestnicy tegorocznej edycji zaprezentowali się bardzo dobrze, udowadniając, że prawidłowej wymowy angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej można i warto się uczyć.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.