logo Potyczki kulinarne 2018 – o krok od podium 

15 marca 2018 r. uczniowie klasy III TG wzięli udział w V Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym "Lubelskie Inspiracje w Kuchni Polskiej" skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym z województwa lubelskiego.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Puławach, a potrawy oceniało jury złożone z szefów renomowanych restauracji: Jean Bos, Agnieszka Filiks, Jacek Jakubczak i Radosław Osek.

Do konkursu przygotowywali się: Ewelina Brzezińska, Damian Kazimierak oraz Kuba Wąsik, który w ostatniej chwili z przyczyn zdrowotnych został zastąpiony przez Kamila Kozłowskiego. W tym roku zadaniem zawodników było wykonanie zakąski, której obowiązkowym składnikiem był ser twarogowy oraz dania zasadniczego z wykorzystaniem polędwiczek wieprzowych. Drużyna naszej szkoły wykonała pierożki z buraka z serem twarogowym oraz polędwiczki miodowo-musztardowe z sosem żurawinowym, batatami i grillowanymi pomidorkami koktajlowymi. Na wykonanie zakąski oraz dania głównego młodzież miała dwie godziny. Aby danie konkursowe wyszło idealnie, niezbędne były liczne próby i staranne przygotowania, podczas których radą i wskazówkami służyła pani Elżbieta Pataj.

Jury konkursowe miało niełatwe zadanie z wyłonieniem zwycięzców ponieważ wszystkie drużyny prezentowały wysoki poziom. Ocenie podlegała technika pracy, dobór produktów, sposób serwowania, temperatura dania, higiena i czystość pracy oraz oryginalność potrawy. Niestety naszym uczniom nie udało się zająć miejsca na podium – zabrakło im kilku punktów. Za zajęcie czwartego miejsca otrzymali oni książki kulinarne oraz akcesoria do gotowania.

Pamiętajmy, iż to dopiero początek ich drogi, a udział w konkursach to nie tylko walka o pierwsze miejsce, ale także okazja do zdobycia doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości.

W dniu konkursu opiekę nad zawodnikami sprawowała pani Hanna Prokocka.