Halowa piłka nożna dziewcząt

16 marca 2018 r w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach odbył się powiatowy turniej szkół średnich w halowej piłce nożnej dziewcząt.

W turnieju ,,niestety” wzięły udział tylko dwie drużyny z całego powiatu ryckiego. Gospodarze, a raczej ,,gospodynie”, czyli dziewczęta z ,,Budowlanki” i reprezentantki naszej szkoły.

Piłkarki z „Budowlanki” to ubiegłoroczne finalistki województwa lubelskiego w piłce nożnej. Wydawać by się mogło, że nasze dziewczęta stoją na straconej pozycji. Jednak w trakcie meczu okazało się, że ,,nie taki diabeł straszny, jak go malują”, a nasze piłkarki w niczym im nie ustępują. Rozegrały one kapitalny mecz, szczególnie w defensywie. Walka była bardzo zacięta, gdyż toczyła się o każdą piłkę. Niestety na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem zabrakło przysłowiowego ,,łutu szczęścia” i mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla przeciwnika. Pomimo zmasowanego ataku na bramkę przeciwniczek nie udało się już odrobić straty.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:

Małgorzata Bogusz, Natalia Bogusz, Kamila Wąsowska, Karolina Łuczyn, Anita Filipek, Weronika Kornas, Aleksandra Niezgoda i Paulina Grzebalska (bramkarka).

Hanna Warowna