CZYTANIE NA POŻEGNANIE – WOLONTARIAT CZYTELNICZY

 13 kwietnia 2018r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Natalia Gębal i Kamila Gałat – uczennice klasy IITEO wraz ze szkolną bibliotekarką, panią Anną Górką, wybrały się do Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie. Tym razem zabrały ze sobą dwie książki: „Franklin na wycieczce” oraz „Śniadanie na trawie”.

Podczas spotkania dzieci  wysłuchały opowiadania o Franklinie, który wybrał się z klasą na wycieczkę do muzeum, gdzie zwiedzali m.in. jaskinię nietoperzy, salę dinozaurów, wystawę egipską oraz dział archeologii, gdzie każdy mógł poczuć się jak archeolog. Franklin z kolegami prowadzili w piasku wykopaliska.

W drugim opowiadaniu dzieci wraz z Biedronką Fionką i Mrówką Podkówką wybrały się na wycieczkę na łąkę i urządziły tam sobie śniadanie na trawie.

Wybrana literatura była doskonałym pretekstem do rozmowy o wycieczkach, w których uczestniczyły dzieci. Przedszkolaki opowiadały o ostatniej wyprawie do pobliskich ogródków działkowych oraz wspominały zeszłoroczną wycieczkę do kina i do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ważne, by każde dziecko, bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką. By był obok dziecka dorosły, który mu poczyta, choćby 20 minut w ciągu dnia albo przed snem. By głośne czytanie w domu, w przedszkolu stało się przyjemną rutyną.

CZYTANIE NA POŻEGNANIE

– WOLONTARIAT CZYTELNICZY

13 kwietnia 2018r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Natalia Gębal i Kamila Gałat – uczennice klasy IITEO wraz ze szkolną bibliotekarką, panią Anną Górką, wybrały się do Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" w Dęblinie. Tym razem zabrały ze sobą dwie książki: „Franklin na wycieczce” oraz „Śniadanie na trawie”.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o Franklinie, który wybrał się z klasą na wycieczkę do muzeum, gdzie zwiedzali m.in. jaskinię nietoperzy, salę dinozaurów, wystawę egipską oraz dział archeologii, gdzie każdy mógł poczuć się jak archeolog. Franklin z kolegami prowadzili w piasku wykopaliska.

W drugim opowiadaniu dzieci wraz z Biedronką Fionką i Mrówką Podkówką wybrały się na wycieczkę na łąkę i urządziły tam sobie śniadanie na trawie.

Wybrana literatura była doskonałym pretekstem do rozmowy o wycieczkach,
w których uczestniczyły dzieci. Przedszkolaki opowiadały o ostatniej wyprawie do pobliskich ogródków działkowych oraz wspominały zeszłoroczną wycieczkę do kina
i do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Ważne, by każde dziecko, bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką. By był obok dziecka dorosły, który mu poczyta, choćby 20 minut w ciągu dnia albo przed snem. By głośne czytanie w domu, w przedszkolu stało się przyjemną rutyną.