Wycieczka do Lublina

6 kwietnia 2018 r. uczniowie klas: I TH/TE i II TH/TG wraz z opiekunami – p. I. Czerwińską, p. M. Wilk i p. B. Barańskim, odwiedzili nasze miasto wojewódzkie, czyli Lublin.

            Z Dęblina wyruszyliśmy o godz. 7. Najpierw udaliśmy się do parku trampolin, czyli Manii Skakania, by wziąć udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Do naszej dyspozycji były: trampoliny poziome i skośne; basen z gąbkami, do którego mogliśmy skakać z trampolin, zjazd tyrolski; trampolinowe boisko do siatkówki, koszykówki i zbijaka.

            Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem utworzonego w czasie II wojny światowej obozu koncentracyjnego na Majdanku, w którym zachowały się do dzisiaj baraki, buty więźniów, przedmioty codziennego użytku i nienaruszone budynki krematorium i bloków obozowych, milcząco świadczące o tych okrutnych czasach.