„Jak nie czytam, jak czytam”

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok wcześniej rekord 459409 osób czytających w tym samym momencie. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zamanifestowanie, że czytają oni więcej niż dorośli oraz pobicie rekordu w czytaniu w jednym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać - dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

W akcji wzięła udział również nasza szkoła. Uczestniczyli w niej reprezentanci wszystkich klas oraz 4 nauczycieli. Wszyscy zgromadzeni czytali przyniesione przez siebie książki. W ten sposób pokazaliśmy, że czytanie to jednak powszechne zjawisko wśród uczniów.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję.