„Lato, lato wszędzie...” - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 Za nami kolejny rok szkolny - czas ciężkiej, wytężonej nauki i pracy. Przed nami chwile na zasłużony odpoczynek. Na wakacje czekają przecież nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i pracownicy szkoły.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbyła się 22 czerwca 2018 r., była podsumowaniem dziesięciu miesięcy spędzonych w murach naszej szkoły.

Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” Pani dyrektor Gabriela Wojdat słowami skierowanymi do społeczności szkolnej rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego. Następnie głos zabrał Wicestarosta Rycki – Pan Stanisław Włodarczyk.

W dalszej części apelu pani Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem uczniom, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 i wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania.

Następnie wręczone zostały nagrody Starosty, które otrzymali uczniowie z najwyższą średnią. Wychowawcy również przekazali swoim wychowankom podziękowania i upominki za wysokie wyniki w nauce i zachowanie, zrobili to także organizatorzy konkursów: humanistycznych, gastronomicznych i sportowych. Wyrazy wdzięczności wyrazili także nauczyciele organizujący szkolne uroczystości i przedsięwzięcia.

22 czerwca 2018 roku przejdzie do szkolnej historii, jako dzień pożegnania wyjątkowej osoby – Pani dyrektor Gabrieli Wojdat, która kierowała naszą szkołą od 19 lat. Za pracę, trud i oddanie Pani dyrektor najpierw podziękował Pan Wicestarosta. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Wojtachnio: „Wszyscy uczniowie naszej szkoły pragną dziś pożegnać Panią i podziękować za wieloletnie zaangażowanie w naszą edukację i wychowanie. Przez wiele lat kierowała Pani naszą szkołą, a będąc jej dyrektorem podejmowała wiele trudnych decyzji. To dzięki Pani nasza szkoła jest odnowiona, nowocześnie wyposażona, a przez to wyjątkowa. Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami, chociaż czasami nie było łatwo. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, za to że pomagała nam Pani w trudnych chwilach i za to, że czuliśmy się tu bezpiecznie. Chcemy podziękować za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę. (…) Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, które Pani nam poświęciła. Na pewno Pani Dyrektor nie zapomnimy”.

Po podziękowaniach uczniów i wręczeniu kwiatów Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Maria Wojtachnio wyraziła uznanie za wieloletnie poświęcenie Pani dyrektor dla szkoły. Pani Wojtachnio podziękowała także nauczycielom za trud, zaangażowanie i wpieranie uczniów. Samym wychowankom ZSZ nr 2 życzyła udanych wakacji i „naładowania akumulatorów” pozytywną energią.


W imieniu rady pedagogicznej i pracowników szkoły przemówienie pożegnalne wygłosił Pan Bartłomiej Barański:


„Można mieć cudowne żagle i sprzyjający przez całą podróż wiatr, ale to załoga jest najważniejsza na statku”. Poświęciła Pani wiele lat swego życia Zespołowi Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, którego przez 19 lat była Pani dyrektorem. Przez lata widzieliśmy ogromny wysiłek, bezgraniczne oddanie i podporządkowanie Pani życia sprawom szkoły. Przez kilkanaście lat wspólnie realizowaliśmy wizję sprawnie działającej, nowoczesnej szkoły – tej przyjaznej uczniowi. Cieszyliśmy się, że Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i jego otoczenie stają się coraz piękniejsze i w coraz większym stopniu dostosowują się do potrzeb uczniów. Najważniejsze było zawsze dla Pani dobro uczniowi, dlatego motywowała Pani całą społeczność szkolną do działań, które umożliwiają aktywność i rozwój na różnych płaszczyznach. (…) Mamy nadzieję, że nie zawiedliśmy Pani zaufania. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko! Niech podsumowaniem będą słowa ojca polskiego reportażu – Ryszarda Kapuścińskiego: „Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej”.

Po przemówieniach Pani dyrektor mogła obejrzeć przygotowaną przez nauczycieli i uczniów prezentację połączoną z opowiadaniem o tym, jak spędziła w murach naszej szkoły prawie 40 lat. Wszyscy uczestnicy uroczystości zaśpiewali dla Pani dyrektor piosenkę z rep. Maryli Rodowicz - „Ale to już było”.

Zwieńczeniem zakończenia roku szkolnego był program artystyczny przygotowany przez kl. I TE/TH pod opieką p. Iwony Czerwińskiej.

A teraz cieszmy się więc wolnymi chwilami, beztroskimi momentami, odpoczywajmy, chwytajmy jak najwięcej pozytywnej energii oraz promieni słonecznych i ...
do zobaczenia 3 września!

więcej zjęć na naszym profilu na fb