AKCJA „CAŁA SZKOŁA CZYTA”

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września wiąże się z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Z tej okazji 3 października 2018r. w naszej szkole odbyła się akcja głośnego czytania literatury patriotycznej. W tym dniu w bibliotece na każdej przerwie czytany był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza . Czytali uczniowie: Natalia Kieliszek, Marcin Kalbarczyk, Agnieszka Mikulska, Katarzyna Mateńka, Wróbel Monika, Krogulec Paulina, Kacper Kania, Aleksandra Wiśniewska i Mada Zdrzalik.

Również w poszczególnych klasach 10 minut każdej lekcji poświęcone było na głośne czytanie. Do czytania uczniowie wybrali m. in.: III część „Dziadów” i „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, „Potop” Henryka Sienkiewicza i „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Były to teksty wybrane z Antologii Niepodległości, przygotowanej na rok stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.