DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa,
ten może być nauczycielem innych”.

Konfucjusz

12 października 2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Zebrani goście, grono pedagogiczne, emeryci i renciści, pracownicy obsługi i administracji, przedstawiciele rodziców, a także uczniowie po wprowadzenia sztandaru szkoły odśpiewali hymn.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Mariola Sulima. W swoim wystąpieniu podkreśliła rolę powstałej w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej. Pani dyrektor mówiła o misji nauczyciela, jego specyficznej i niełatwej pracy, ale też o tym, dlaczego tak ważna jest dobra atmosfera w życiu szkolnym. Na na koniec Pani dyrektor życzyła wszystkim pracownikom i uczniom wytrwałości i dążenia do celu.

Po przemówienie Pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody. W tym roku gromkie brawa zebrali wyróżnieni pedagodzy: p. Aleksandra Wiśniewska, p. Hanna Prokocka, p. Teresa Flont, p. Daria Madejska, p. Elżbieta Świątkowska i p. Bartłomiej Barański. Pani Małgorzata Wilk została wyróżniona nagrodą Starosty Ryckiego.

Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców – p. Maria Wojtachnio, która złożyła gronu pedagogicznemu i gościom życzenia.

Po części oficjalnej uczniowie klasy III TEO pod opieką p. A. Wiśniewskiej przedstawili program artystyczny. Jego pierwszym punktem było wręczenie „Uczniowskich Złotych Kred”. W tym roku nagrody kapituły uczniowskiej otrzymali:

 • p. Wojciech Jarząbek w kategorii „Gwiazda”,
 • p. Bożena Wieremiejczyk w kategorii „Złota porządnisia”,
 • p. Elżbieta Świątkowska w kategorii „Złoty wykładowca”,
 • p. Katarzyna Rejter w kategorii „Złota struna”,
 • p. Joanna Pardo w kategorii „Złoty dyrygent”,
 • p. Robert Pataj w kategorii „Żartowniś roku”,
 • p. Aleksandra Wiśniewska w kategorii „Złoty ciuszek”,
 • p. Ewa Kania w kategorii „Wielka niewiadoma”,
 • p. Małgorzata Wilk w kategorii „Złoty pazurek”,
 • p. Elżbieta Pacierpnik-Lejwoda w kategorii „Nerwy ze stali”,
 • p. dyrektor Mariola Sulima w kategorii „Podróżnik roku”.

Po wręczeniu wyróżnień uczniowie i nauczyciele wzięli udział w teleturnieju „KOCHAM CIĘ SZKOŁO”.

Mamy nadzieję, że wszyscy zebrani goście dobrze się bawili.

Jeszcze raz dziękujemy klasie III TEO za przygotowanie uroczystości.