Turyści z ZSZ nr 2 w Dęblinie – kierunek Zakopane!

Dnia 18.10.2018r. członkowie sekcji turystycznej naszej szkoły po raz piętnasty wzięli udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno -Krajoznawczej LZS. Zawody odbyły się w Piotrowicach. Mały jubileusz udało się zakończyć sukcesem.

Najlepiej z testami o Podhalu, Unii Europejskiej, Austrii, topografii i kartografii oraz z azymutem i oceną odległości „na oko” poradziły sobie Katarzyna Cienkowska i Magda Witek, które w klasyfikacji drużynowej zajęły pierwsze miejsce. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajęli Beata Walasek i Karol Jagiełło a czwarte debiutanci – Wiktoria Antolak i Justyna Maraszek. W zawodach wzięli jeszcze udział Emilia Kazimierczak i Nikola Gałuszkiewicz oraz Damian Jerzo i Kacper Kania.

Suma punktów zdobytych przez te drużyny dała naszej szkole pierwsze miejsce i awans na zawody ogólnopolskie, które odbędą się w dniach 8-11 listopada w Zakopanem. Życzymy sukcesu w tych zawodach i obrony pierwszego miejsca (jako województwo) z ubiegłego roku.

olimp18.jpg