Niepodległość po angielsku – konkurs

Kolejną już szkolną inicjatywą dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę był konkurs historyczny w języku angielskim „Niepodległość przez Polskę” zorganizowany przez panią Joannę Pardo oraz panią Darię Madejską. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie postawy patriotycznej, a także rozwijanie zdolności językowych.

30 października 2018r. uczniowie klas I, II, III technikum zmagali się z zadaniami sprawdzającymi wiedzę dotyczącą procesu odzyskania niepodległości przez Polskę (lata 1914-1921), jak również znajomość zagadnień leksykalno-gramatycznych z języka angielskiego.

Spośród kilkunastu uczestników konkursu bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy I TO – Klaudia Wysokińska. Na drugim miejscu uplasowała się Monika Jurzysta z klasy II TH, a na trzecim miejscu Krystian Janiszek z klasy III TG.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, jednocześnie zachęcając do udziału w kolejnych konkursach przedmiotowych.