WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

30 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie zostało poprzedzone kampanią przedwyborczą – kandydaci na przewodniczącego musieli przygotować swój własny plakat wyborczy.

 Uczniowie i pracownicy szkoły od samego rana mogli oddawać głosy na jednego z czterech kandydatów. Wybory były oczywiście tajne. Po wyjęciu z urny kart do głosowania i ich przeliczeniu komisja wyborcza ogłosiła wyniki.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019 została Zuzanna Świderska z kl. III TO, zastępcami: Natalia Bogusz z kl. III TG i Agnieszka Mikulska z kl. II TG.

 Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Pokazujemy uczennicom i uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji – przypomina opiekun Samorządu Uczniowskiego – B. Barański.