Młodzi kucharze gotują po lubelsku
– II Lubelski Konkurs Szkół Gastronomicznych

22 listopada 2018 roku odbył się finał II Konkursu Szkół Gastronomicznych, w którym udział wzięli uczniowie z 8 szkół gastronomicznych województwa lubelskiego. Tematem przewodnim bieżącej edycji były „Potrawy kuchni regionu lubelskiego w nowoczesnej odsłonie”, a produktami boczek i ziemniaki.

Przedstawiciele naszej szkoły – Aleksandra Warowna i Maciej Świtaj z kl. II TG rywalizując z pozostałymi zespołami dwuosobowymi sporządzili potrawę: polędwiczka wieprzowa z ziemniakami purée z serem kozim, boczkiem i pieczonymi warzywami w sosie demi glace.

Przygotowane potrawy oceniało jury składające się z szefów kuchni renomowanych restauracji lubelskich, w składzie: p. Paweł Gałecki i p. Patryk Kułaga z restauracji Hotelu Piano, p. Piotr Skwarek z restauracji Kuchnia Otwarta, p. Karol Zając z restauracji Hotelu Alter i p. Marcin Żydek z restauracji Hotelu Focus.

Poziom sztuki kulinarnej młodych kucharzy został oceniony bardzo wysoko. Wszystkie dania przygotowane przez uczniów zachwycały smakiem, aranżacją i sposobem podania. Nasi uczniowie zdobyli w konkursie wyróżnienie.

Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez p. Teresę Flont, a ich opiekunem była p. Dorota Złotnicka.

Oli i Maćkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!