XXIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń w tym co ma w głowie i co na stole

                                                                                          prof. Jan Gawęcki

             11 stycznia 2019 r. nasi uczniowie – Klaudia Gancarczyk z kl. III TG i Kamil Kozłowski z kl. IV TG uczestniczyli w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się Zespole Szkół nr 5 w Lublinie.

            Olimpiada rozpoczęła się o godzinie 11.00, uczestnicy mieli 90 minut na udzielenie odpowiedzi na 80 pytań. Tematyka wiodąca tegorocznej edycji to „Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”. W czasie pracy komisji uczniowie wysłuchali wykładów: „Czym skorupka za młodu nasiąknie…., czyli o wpływie żywienia na zdrowie” dra hab. Pawła Glibowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i „Znaczenie technologii gastronomicznej w racjonalnym żywieniu człowieka” prof. dra hab. Józefa Korczaka – zastępcy przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

            Dla uczniów udział w olimpiadzie to zdobycie doświadczenia i poszerzenie swojej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać zarówno w życiu codziennym, jak i w przyszłej pracy zawodowej.