STUDNIÓWKA 2019

Lecz nie żałuję, nie żałuję!
I wszystko spełniłbym raz drugi.

Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.

Leopold Staff

            Na tę wyjątkową noc nasi czwartoklasiści czekali cztery lata.12 stycznia 2019 roku odbyła się studniówka maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Bal miał miejsce w sali bankietowej "Wisełka" w Stężycy. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem w wykonaniu uczniów klas IV, a korowód poprowadziła pani dyrektor Mariola Sulima wraz z panem Dariuszem Piwońskim.

            Następnie był czas na liczne i podniosłe przemówienia gości, którzy zachęcali, aby na tę wyjątkową noc odsunąć wszystkie zmartwienia, cieszyć się i bawić. Przemówienia rozpoczęła pani dyrektor, następnie głos zabrali: p. Dariusz Szczygielski (Starosta Rycki), p. Dariusz Cenkiel (Wicestarosta Rycki), p. Beata Siedlecka (Burmistrz Dęblina).

            W połowie zabawy nadszedł czas na występ artystyczny. Uczniowie kl IV TH i IV TG w komiczny sposób przedstawili szkolne życie w krzywym zwierciadle. Zabawa trwała do białego rana, sam bal był wydarzeniem podniosłym i wyjątkowy. I chociaż ta studniówka to już historia, to tegoroczni maturzyści zapamiętają ją do końca życia.

            Maturzyści chcieli jeszcze raz podziękować wychowawczyniom – p. Hannie Prokockiej i p. Robertowi Patajowi – za trud włożony w pomoc przy przygotowaniu studniówki. Wyrazy wdzięczności składają także p. Robertowi Patajowi i p. Dariuszowi Piwońskiemu – nauczycielom wychowania fizycznego – za cierpliwość i cenne wskazówki przy nauce poloneza.

            Dziękujemy pani Magdalenie Grzelak z „Twojego Głosu” za możliwość udostępnienia zjęć z naszego balu studniówkowego.