PAMIĘTAMY   O NIEZŁOMNYCH

W ostatni piątek - 1 marca – uczciliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły, w godzinach wieczornych, pod opieką p. Joanny Pardo odwiedzili Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie odbyła się projekcja filmu „Komendant „Zagończyk”.

Był to fabularyzowany dokument opowiadający historię jednego z niezłomnych, którego losy związane są z naszym regionem. Młodzież zobaczyła i usłyszała wiele cennych informacji oraz pogłębiła swoją wiedzę historyczną. Była to bardzo ciekawa i nietypowa lekcja historii.

Projekcja filmu możliwa byłą dzięki współpracy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Towarzystwa Przyjaciół Dęblina. Wzięło w niej udział wielu mieszkańców miasta, zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz samorządowych. Po zakończeniu projekcji wszyscy widzowie nagrodzili film gromkimi brawami.

Joanna Pardo -

Opiekun Szkolnego Koła Historycznego