zank.png 

ETWINNING W NASZEJ SZKOLE

W czerwcu 2019 r. uczniowie klasy III TG zakończyli udział w rocznym projekcie eTwinning „All round the year – European customs nad traditions throughout the year” pod kierunkiem p. Darii Madejskiej.

Projekt realizowany był we współpracy ze szkołami z Włoch oraz Turcji, a jego celem było opracowanie e-książki na temat zwyczajów i tradycji panujących w ciągu roku w poszczególnych państwach. E-książka została dodatkowo wzbogacona o przepisy tradycyjnych potraw towarzyszących obchodzonym okazjom, a także filmy opracowane przez uczestników projektu.

Celem projektu było doskonalenie umiejętności językowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, budowanie „mostów” kulturowych pomiędzy społecznościami wykazującymi różnice oraz zdobywanie wiedzy kulturowej umożliwiającej współpracę na płaszczyźnie zrozumienia i tolerancji.

 Zapraszamy do obejrzenia:

https://en.calameo.com/read/005978349a1632810d42d