Akcja „BohaterON” –
bohater.jpguczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
w Dęblinie
wysyłają kartki do powstańców warszawskich

         Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, już po raz kolejny, dołączyli do akcji „BohaterON” – włącz historię. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz świadków trudnej historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 

         W tym roku, inaczej niż w latach ubiegłych, uczniowie wykonywali kartki własnoręcznie, wyrażając wdzięczność i podziw dla uczestników powstania. Akcja, zorganizowana przez samorząd uczniowski, trwała przez cały tydzień i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Już niebawem, adresaci będą mogli przeczytać słowa płynące prosto z serc młodego pokolenia.