WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie

             20 września 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie zostało poprzedzone kampanią przedwyborczą – kandydaci na przewodniczącego musieli przygotować swój własny plakat wyborczy.

         Uczniowie i pracownicy szkoły mogli oddawać głosy na jednego z trzech kandydatów. Wybory były oczywiście tajne. Po wyjęciu z urny kart do głosowania i ich przeliczeniu komisja wyborcza ogłosiła wyniki.

         Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 została Martyna Frączek z kl. II TE, a zastępcami: Agnieszka Mikulska z kl. III TG i Maciej Świtaj z kl. IIITG.

         Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Pokazujemy uczennicom i uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji – przypomina opiekun Samorządu Uczniowskiego – p. Daria Madejska.

Daria Madejska