Zbieramy zużyte telefony komórkowe!

Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę zużytych telefonów komórkowych bez baterii, w ramach XIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej –   ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY

Szczegóły konkursu:

Do 15 listopada 2019 r. prosimy o przynoszenie zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon może być uszkodzony.

1. Przyniesione telefony prosimy zostawiać w specjalnie przeznaczonym do tego pudełku w bibliotece szkolnej lub przekazać opiekunowi Samorządu Uczniowskiego p. Darii Madejskiej.
  2. Zebrane telefony zostaną przesłane do specjalistycznej firmy recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.
  3. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole.
  4. Nagrodą główną jest do wyboru każdy sprzęt (np. skuter, rower, tablet, telefon, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, odtwarzacz DVD, monitor, drukarka, smartfon, konsole i gry video, gry edukacyjne, itp.) którego wartość nie przekracza 2.000 zł brutto lub aparaty fotograficzne marki Nikon lub Kodak.
  5. Nagrody gwarantowane dla każdej szkoły która zbierze co najmniej 2 kg telefonów komórkowych bez baterii to kupony firmy Sodexo, które można realizować w ponad 50 000 sklepach i punktach usługowych na terenie kraju. Każdy kg zebranych telefonów komórkowych to 1 punkt. Wartość 1 punktu to 5 zł w formie kuponu do realizacji zgodnie z bieżącymi potrzebami szkoły i uczniów.
  6. Zwycięskie szkoły zostaną opublikowane do 30 stycznia 2020r. na stronie

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Włączając się do akcji przyczynimy się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

Zacznijmy sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

Dziękujemy za ekologiczną postawę i oczekujemy na Wasze zaangażowanie.