Uczniowie naszej szkoły „Sprzątają Świat”

 Akcja "Sprzątanie Świata" (Clean Up the World) została wymyślona w 1989 roku w Australii przez biznesmena i żeglarza Iana Kiernana, który bardzo chciał poprawić stan Zatoki Sydnejskiej, nad którą mieszkał.

W tym celu udało mu się zmobilizować 40 tys. osób, które pracowały społecznie nad oczyszczaniem zatoki z całych ton plastikowych śmieci, butelek a nawet wraków samochodów. W kolejnych latach akcja roztaczała coraz szersze kręgi, a w 1993 roku za sprawą mieszkającej w Australii pani Miry Stanisławskiej-Meysztowicz trafiła również do Polski, gdzie jej koordynacją od lat zajmuje się Fundacja "Nasza Ziemia".

Od tamtej pory w Polsce akcja prowadzona jest rokrocznie, a uczniowie naszej szkoły, w pełni świadomi zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia środowiska, systematycznie biorą aktywny udział w akcji porządkując nie tylko teren szkoły, ale również pobliskie ulice.

                                                               Daria Madejska