Festiwal dyni w ZSZ nr 2

Początek października to doskonała okazja dla naszych uczniów, by celebrować smak jednego z głównych warzyw jesieni – dyni. To niekiedy niedoceniane warzywo, nie tylko jest smaczne, ale również pełne witamin i przeciwutleniaczy. Dynia działa bowiem przeciwzapalnie i antynowotworowo, wzmacnia układ odpornościowy, dba o piękną skórę oraz pomaga w procesie odchudzania.

Dlatego też, z inicjatywy samorządu uczniowskiego podjęto działania w ramach Święta Dyni, począwszy od zorganizowania konkursu na najciekawszą dyniową rzeźbę. Czternaście trzyosobowych drużyn toczyło zaciętą walkę o zwycięstwo, a pomysłów było wiele – od typowych lampionów związanych ze świętem Halloween, po zwierzęta czy postacie z kreskówek. Po obradach jury zadecydowało, niemalże jednogłośnie, przyznać pierwsze miejsce klasie I TRRp, drugie miejsce klasie IV TH/TG, a trzecie klasie I THp. Zwycięzcom gratulujemy, a przygotowane rzeźby z dyni zdobią obecnie szkolne korytarze.

Kolejnego dnia, klasa III a pod kierunkiem p. Marty Szpadzik przygotowała poczęstunek dla uczniów naszej szkoły – zupę krem z dyni. Poczęstunek, z którego dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem nie wszyscy mieli okazję, by spróbować taką zupę wcześniej.

Dodatkowo, by jeszcze lepiej poczuć klimat jesieni, uczniowie naszej szkoły zadbali także o garderobę w kolorze pomarańczowym.

Choć festiwal dyni odbył się w naszej szkole po raz pierwszy, mamy nadzieję, że na stałe zapisze się w harmonogramie wydarzeń szkolnych.

                                                                                                            

Daria Madejska