Szczególna lekcja historii klas trzecich

24 października uczniowie klas trzecich pod opieką p. E. Kani oraz  D. Madejskiej odbyli szczególną lekcję historii, zwiedzając były hitlerowski obóz koncentracyjny na Majdanku. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika na temat życia w obozie, zwiedzili baraki, krematorium oraz tematyczną wystawę.

Niezwykle poruszeni, w skupieniu oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w mauzoleum w centralnym miejscu obozu. Napis na pomniku – mauzoleum „Los nasz dla was przestrogą” został z pewnością właściwie odebrany przez obecne pokolenie młodzieży.

Wycieczka skłoniła uczniów do refleksji nad losem pomordowanych ludzi ponad 50 różnych narodowości. Szacuje się, że w obozie na Majdanku zginęło ok. 80 tysięcy ludzi.

Ładna pogoda i miła atmosfera podczas wycieczki pozostawiły po sobie chęć kolejnego wspólnego wyjazdu.

 

Daria Madejska