Tydzień Języków Obcych w ZSZ nr 2

Już po raz kolejny w ZSZ nr 2 został zorganizowany Tydzień Języków Obcych. W dniach 28- 31 października, nie zabrakło konkursów językowych oraz tematycznych happeningów, w których uczniowie  mieli szansę wykazać się znajomością języka angielskiego, hiszpańskiego lub niemieckiego.

W ramach obchodzonego święta języków obcych odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego oraz konkurs mistrza wymowy angielskich łamańców językowych.

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się zorganizowany po raz pierwszy w naszej szkole konkurs związany z kulturą hiszpańskojęzycznego Meksyku, zwany El Día de los Muertos, obchodzony 31 października. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie makijażu w stylu Catrina.

Nasza szkoła została także udekorowana plakatami dotyczącymi krajów anglojęzycznych, hiszpańskojęzycznych oraz niemieckojęzycznych, na których uczniowie prezentowali symbole kojarzące się im z poszczególnymi krajami. Najczęściej wybieranym państwem była Hiszpania, lecz nie zabrakło także Wielkiej Brytanii czy Niemiec. Uczniowie mogli również zapoznać się tematyczną gazetką wywieszoną na korytarzu szkolnym, gdzie uczniowie mogli znaleźć informacje na temat kultury Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Dla szkolnych łasuchów zorganizowany został także słodki poczęstunek z tradycyjnymi angielskimi muffinkami oraz hiszpańskimi magdalenkami, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Dodatkowo przez cały tydzień podczas przerw rozbrzmiewała tematyczna muzyka.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w obchody Tygodnia Języków Obcych w naszej szkole dziękujemy i gratulujemy! Życzymy dalszego, aktywnego i kreatywnego poznawania innych kultur, języków oraz historii przez cały rok!

Daria Madejska