Duża dawka witamin dla uczniów ZSZ nr 2 -

- czyli kolejny Fit Day

 Prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu zapewniają m.in. witaminy - substancje niezbędne dla naszego zdrowia i życia. Stąd ich nazwa: vitae oznacza życie, aminy to nazwa określonej grupy związków chemicznych o charakterystycznej budowie. Każda witamina ma określone zadania, które pełni w naszym organizmie. Należy pamiętać, że ich niedobór prowadzi do poważnych dolegliwości i chorób.

Dlatego też, 20 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły zostali zasileni porządną dawką witamin, z inicjatywy pań Teresy Flont i Doroty Złotnickiej. Tego dnia, w ramach Fit Day, uczniowie spożywali pyszne i zdrowe sałatki oraz soki na bazie świeżo wyciśniętych jabłek, marchwi, pomarańczy i cytryn, przygotowane przez uczniów klasy I a. Gwarancją świeżości soków było przygotowywanie ich na oczach uczniów, co było zachętą do ich spożywania.

Przekąski Fit cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego też, mamy nadzieję że kolejny zdrowy poczęstunek zostanie zorganizowany w naszej szkole już niebawem.

 Daria Madejska