Akcja rejestracyjna Dawców Szpiku w ZSZ nr 2 zakończona!

26 listopada 2019r. w naszej szkole odbyła się akcja rejestracyjna potencjalnych Dawców Szpiku. Akcja, poprzedzona kampanią edukacyjną zorganizowaną przez wychowawców oraz samorząd uczniowski, przyciągnęła zainteresowanych ze szkoły, jak również z całego miasta Dęblin. Podczas całodniowej akcji, nasze wolontariuszki zarejestrowały 25 osób, gotowych by ratować życie chorych na białaczkę lub inny nowotwór krwi.

Okazuje się, że jeden z naszych uczniów jest nie tylko zarejestrowany w bazie danych fundacji DKMS, ale już miał szansę uratować komuś życie poprzez pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej.

„Jestem zadowolony, że mogłem pomóc. Warto pomagać, bo to nic nie kosztuje, a możemy uratować czyjeś życie.” – mówi uczeń Technikum Ekonomicznego, dawca szpiku kostnego.

Wszystkim zaangażowanym w akcję - zarówno zarejestrowanym, wolontariuszom, jak i mediom składamy serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji wydarzenia.

Daria Madejska