„Dziś wszystkim z nas, Bóg narodzi się”, czyli historia o narodzeniu Jezusa

Bożonarodzeniową atmosferę w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie było czuć od dawna...

20 grudnia 2019 r. zaproszeni goście (uczniowie z Miejskiego Przedszkola nr 3 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie) oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć historię o narodzeniu Pana Jezusa.

Cała uroczystość rozpoczęła się od życzeń złożonych przez panią dyrektor Mariolę Sulimę i p. dyrektor Aleksandrę Wiśniewską.

Następnie uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za udział w konkursach: na ozdobę choinkową, ekologiczny karmnik i najpiękniej nakryty stół wigilijny.

Refleksjom nad znaczeniem świąt w dzisiejszych czasach sprzyjała przygotowana przez uczniów klas: I, II i III technikum, pod kierunkiem p. Bartłomieja Barańskiego, historia o Narodzeniu Pańskim.

„W postacie świętej rodziny, nieszczęśliwych, zabieganych, zajętych swoimi sprawami, a także samotnych ludzi wcielili się młodzi aktorzy, którzy starali się przekazać najważniejsze przesłanie jasełek. Uczniowie wyszli z inicjatywą organizacji przedstawienia, a ja pomogłem im jedynie od strony technicznej, przy scenografii i muzyce” przyznaje p. Barański.

Następnie uczniowie wzięli udział w koncercie muzyki świątecznej, podczas którego wykonali najsłynniejsze polskie kolędy i piosenki, nie zabrakło także tych hiszpańskich, czy angielskich.

Niespodziankę przygotowali także nauczyciele, którzy zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”, a na bis mogliśmy usłyszeć kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy śpiewaniu, której pomogli zaproszeni goście.

Uwiecznieniem całej uroczystości było wspólne wykonanie kolędy - „Wśród nocnej ciszy”.

Po jasełkach bowiem wszyscy udali się na wigilijne spotkania klasowe.