„Góra Grosza” w ZSZ nr 2

W dniach 25.11.2019 do 2.01.2020 Samorząd Uczniowski przeprowadził kolejną zbiórkę monet w ramach XX edycji ogólnopolskiej akcji „Góry Grosza”. Nasza szkoła, jak co roku, również i w tym przystąpiła do tej akcji.

Akcja „Góra Grosza” organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które zajmuje się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Celem akcji jest zebranie funduszy na wsparcie podopiecznych wychowujących się poza własną rodziną (w domach dziecka, rodzinach zastępczych).

Przyświeca jej zasada: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”. Równie ważnym celem jest aspekt wychowawczy. Cytując organizatorów: „Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących”.

Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się nam zebrać w sumie 9,5 kg monet, co daje kwotę 107,71 zł.

Daria Madejska

20200107_101024.jpg

20200107_101552.jpg