Uczniowie ZSZ nr 2 dbają o ptaki zimą

Uczniowie ZSZ nr 2 postanowili zadbać o ptaki niemigrujące podczas zimy, stwarzając im przyjazny zakątek na terenie szkoły. By zachęcić uczniów do aktywnego udziału w akcji, samorząd uczniowski ogłosił konkurs pod hasłem „Ekologiczny karmnik dla ptaków”.

Celem konkursu było kształcenie postaw proekologicznych oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Wyłonienie zwycięzcy konkursu okazało się niełatwym zadaniem, gdyż uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomysłowością przy konstruowaniu karmników.

Po obradach komisji konkursowej, zadecydowano przyznać I miejsce w konkursie uczennicy klasy ITH4 - Emilii Gliwce. Weronika Wojda z klasy ITH5 zajęła II miejsce, a Kinga Cybulska z klasy ITGR4 III miejsce.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a karmniki zostały zagospodarowane  na terenie szkoły. Teraz nie pozostaje nic innego jak dbać o to, aby ptakom nie zabrakło pokarmu podczas zimy.

Daria Madejska