Dzień Bezpiecznego Internetu w ZSZ nr 2

 11 lutego 2020r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), organizowanego przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). W tym roku hasłem przewodnim akcji było „Dzień Bezpiecznego Internetu – działajmy razem”.

Celem akcji jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i kultury w sieci wśród uczniów naszej szkoły. Klasa ITR4, pod kierunkiem p. Małgorzaty Wilk, zaprosiła trzyosobowe drużyny z klas do udziału w tematycznym quizie, sprawdzającym znajomość zasad bezpieczeństwa w Internecie. W zaciętej rywalizacji, najlepszymi okazali się być uczniowie z klasy ITG5.

Ponadto, uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do poszukiwania wiadomości na temat bezpieczeństwa w sieci. Prace uczniów można obejrzeć na szkolnej wystawie.

Dodatkowo, w ramach zajęć z wychowawcą, uczniowie uczestniczyli w pogadankach na temat zagrożeń w sieci oraz obejrzeli krótkie filmiki poświęcone tej tematyce. Poświęcono także uwagę zasadom netykiety, jak również walce z hejtem w cyberprzestrzeni.

Szkoła poprzez realizowane działania pragnie promować bezpieczne użytkowanie sieci oraz kształtować świadomych i mądrych użytkowników Internetu.

Daria Madejska