Wokół boisk praca wre…

Prace wokół boisk przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ta praca sprawia nam wielką radość oraz nowe doświadczenia z przyrodą i architekturą. Ciekawe pomysły uczestników projektu realizujemy podczas zajęć .

Do tej pory udało nam się posadzić  drzewka: ponad 70 świerków srebrnych i zwykłych, jawory, modrzewie, brzozy, wierzby oraz wiele iglaków i roślin płożących oraz  trzmieliny. Ogrodziliśmy  także tujami boisko do piłki plażowej od reszty terenu, krzewy i różnego rodzaju pnącza oraz udało się nam  wysypać piękne pasy korą  oraz kamyczkami.  Z pomocą wyspecjalizowanej firmy udało się zniwelować teren i uzupełnić go kilkunastoma wywrotkami czarnej ziemi; wysialiśmy ponad 20kg trawy i zwałowaliśmy ją.

Czytaj więcej...

Rekrutacja uczniów na zajęcia w ramach "Festiwalu nauki"

W dniach od 18 lutego do 24 lutego 2011r. odbędzie się rekrutacja uczniów do zajęć „Festiwal nauki” realizowanych w ramach projektu „Równy start do kariery – program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie

Czytaj więcej...

Obóz narciarski w Zakopanem

W dniach 24 -28 stycznia  uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie w ramach projektu unijnego „Równy start do kariery” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego uczestniczyli w obozie sportowo – pedagogicznym w Zakopanem.

Wyjechaliśmy o 3 nad ranem, więc w autokarze byliśmy trochę senni. Początkowo było bardzo  wesoło, każdy planował, co będzie robił lecz i tak po jakimś czasie wszystkich zmorzył sen.

Czytaj więcej...

Zajęcia unijne

Od października 2010 r. w naszej szkole realizowany jest  unijny projekt „Równy start do kariery”. Udział w nim biorą uczniowie z Technikum Ekonomicznego, Hotelarskiego i Gastronomicznego. Projekt ten umożliwia udział w zajęciach dodatkowych z matematyki, języków obcych oraz przedmiotów zawodowych. Umożliwia on zwiększenie poziomu wiedzy oraz szans na pomyślne zdanie matury i egzaminu zawodowego.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

W ramach projektu „Równy start do kariery – program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie” szkoła organizuje:

- wyjazd pedagogiczno – sportowy w Tatry w terminie 24.01 – 28.01.2011r.

- zajęcia z zakresu pracy w zawodzie kelner

- zajęcia z zakresu pracy w zawodzie barman

Deklaracje uczestnictwa w w/w zajęciach można pobrać w kasie (pok. nr 2)

Termin składania deklaracji upływa w dniu 22.12.2010r. (środa)

Uczestnikami wyjazdu w Tatry mogą być tylko uczniowie biorący udział w zajęciach wyrównawczych z matematyki, języka angielskiego, języka niemieckiego i przedmiotów


RÓWNY START DO KARIERY - projekt EFS

Od  października w naszej szkole jest realizowany unijny projekt „Równy start do kariery”. Projekt przeznaczony jest dla uczniów z Technikum Gastronomicznego, Hotelarskiego i Ekonomicznego.

Czytaj więcej...

KURS BARMAŃSKI

Od 26 lutego do 26 marca 2011 roku uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich naszej szkoły zgłębiali tajniki sztuki barmańskiej na kursie barmańskim prowadzonym przez nauczyciela posiadającego I stopień kursu barmańskiego. Zajęcia te były realizowane w ramach projektu "Równy start do kariery - program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

PIERWSZA   PRACA -  PIERWSZE PIENIĄDZE

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie w okresie od 1 maja 2013 roku do 30 września 2013 roku  realizował projekt „Staż zawodowy kluczem do kariery” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 W czasie trwania projektu,  szkoła zorganizowała staż dla 90 uczniów techników: ekonomicznego,  hotelarskiego i gastronomicznego. Młodzież odbywała staże  w instytucjach państwowych i prywatnych (w Dęblinie, Rykach i okolicy, Puławach, Kozienicach, Kazimierzu Dolnym, Puławach  i Warszawie).

Czytaj więcej...

Skoczne, piękne i inteligentne… „To my czirliderki”

W ramach projektu pt. „Równy start do kariery – program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie” pod opieką p. Hanny Warownej powstała grupa cheerleaders.

Ową grupę tworzyło 10 odważnych i fajnych dziewcząt z klas I – III naszej szkoły. Pierwsze spotkanie odbyło się 8 kwietnia bieżącego roku.

Czytaj więcej...