KURS BARMAŃSKI

Od 26 lutego do 26 marca 2011 roku uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich naszej szkoły zgłębiali tajniki sztuki barmańskiej na kursie barmańskim prowadzonym przez nauczyciela posiadającego I stopień kursu barmańskiego. Zajęcia te były realizowane w ramach projektu "Równy start do kariery - program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

O tym, że to praktyka czyni mistrza nie trzeba długo nikogo przekonywać, dlatego też uczestnicy kursu odbywali zajęcia praktyczne z zakresu technik miksowania, miksowania w stylu dowolnym. "Wbrew powszechnym sądom profesjonalne przyrządzanie drinków nie jest prostą sztuką. Wymaga niezwykłej zręczności i dobrej pamięci do zapamiętywania poszczególnych receptur" mówią uczniowie, uczestnicy kursu Olga Jagiełło. "Taki kurs to inwestycja na przyszłość. Zdobycie nowego zawodu może się okazać przydatne, szczególnie jeśli ktoś myśli o otwarciu własnego pubu" dodaje jej kolega Piotr Pedowski, uczeń Technikum Gastronomicznego. Kurs barmański także kończy się egzaminem teoretyczno - praktycznym, a otrzymane zaświadczenie jest ważne w kraju.
Jak widać nie potrzeba wiele by móc rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Niewiele. Odrobinę dobrej woli, chęci, zaangażowania i entuzjazmu, których nie sposób odmówić naszym uczniom. Po miesiącu nauki  16 godzinach zajęć teoretycznych i ponad 24 godzinach praktyki, szczęśliwa piętnastka może dzisiaj pochwalić się umiejętnościami barmańskimi, jakie trudno byłoby osiągnąć po standardowym, kilkugodzinnym kursie barmańskim.

Stąd możesz pobrać KLASYFIKACJĘ NAPOJÓW MIESZANYCH I RECEPTURY DRINKÓW