Wokół boisk praca wre…

Prace wokół boisk przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Ta praca sprawia nam wielką radość oraz nowe doświadczenia z przyrodą i architekturą. Ciekawe pomysły uczestników projektu realizujemy podczas zajęć .

Do tej pory udało nam się posadzić  drzewka: ponad 70 świerków srebrnych i zwykłych, jawory, modrzewie, brzozy, wierzby oraz wiele iglaków i roślin płożących oraz  trzmieliny. Ogrodziliśmy  także tujami boisko do piłki plażowej od reszty terenu, krzewy i różnego rodzaju pnącza oraz udało się nam  wysypać piękne pasy korą  oraz kamyczkami.  Z pomocą wyspecjalizowanej firmy udało się zniwelować teren i uzupełnić go kilkunastoma wywrotkami czarnej ziemi; wysialiśmy ponad 20kg trawy i zwałowaliśmy ją.

Kolejne nasze prace to układanie kamieni wokół skalniaków.  Zebraliśmy je na okolicznych polach i ułożyliśmy (ponad 200 sztuk).  Zbieramy także korę i rozsypujemy ją  wzdłuż rabatek. Przed nami jeszcze wkopywanie krawężników i wysypywanie białych kamyków.

Zajęcia te realizowane są w ramach „Festiwalu nauki” w projekcie  „Równy start do kariery – program rozwojowy Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie.