logo un grupa

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie podsumowali zagraniczne praktyki

28 września 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ze środków Unii Europejskiej. Wzięli w niej udział między innymi dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Czytaj więcej...

logo un grupa

Adiós España

 Po trzech tygodniach wytężonej pracy i owocnego zwiedzania atrakcji w ramach programu kulturowego, dęblinianie z żalem opuszczali hiszpańską Galicję. Ceremonia pożegnania z udziałem przedstawicieli organizacji Amigos da Mobilidade była okazją do wręczenia stażystom i ich opiekunom dyplomów, potwierdzających udział w programie POWER.

Czytaj więcej...

logo un grupa

Staż zawodowy w Hiszpanii

 Szesnaścioro uczniów dęblińskiego ZSZ nr 2, uczestników europejskiego programu POWER odbyło praktyki zawodowe w ramach zagranicznego stażu w hiszpańskim Vigo.

Ośmioro stażystów, przyszłych ekonomistów i specjalistów od reklamy nawiązało współpracę m.in. z lokalnymi firmami z branży turystycznej oraz przedsiębiorstwami organizującymi kursy językowe i zagraniczne praktyki, a także pracującymi w branży au- pair.

Czytaj więcej...

logo un grupa

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie poznają Półwysep Iberyjski

Praktyki zawodowe za granicą to nie tylko zdobywanie profesjonalnych doświadczeń w nowym, międzynarodowym miejscu pracy. Przebywający w galicyjskim Vigo uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie aktywnie wykorzystują weekendowy czas wolny, poznając północno-zachodni zakątek Półwyspu Iberyjskiego.

Po zwiedzeniu goszczącej ich światowej stolicy połowu ryb i owoców morza, stażyści udali się do niedalekiego Porto w ojczyźnie Camõesa.

Czytaj więcej...

            logo un grupa

Warsztaty z portugalskiej muzyki i tańca
- praktyki zagraniczne uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

Stowarzyszenie Intercultural Associaton Mobility Friends, które gości nas w Barcelos dołożyło wszelkich starań, aby uczniowie jak najlepiej poznali kulturę i poczuli klimat Portugalii.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez naszych gospodarzy był wieczór z portugalskim folklorem. Mieliśmy okazję obejrzeć na żywo grupę tańca i pieśni Grupo de Danças e Cantares de Barcelos, która przybyła do kampusu z prawie półtoragodzinną wizytą.

Czytaj więcej...

logo un grupa  

EUROPEAN DAY, czyli poznajmy się bliżej

    Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbywający praktyki zawodowe w Portugali byli uczestnikami EUROPE DAY. Organizatorem tego dnia była portugalska organizacja przyjmująca, partner projektu „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie”, Mobility Friends. W wielokulturowym spotkaniu brali udział mieszkańcy campusu: Czesi, Słowacy, Turcy, Hiszpanie, Rumuni i Polacy.

Czytaj więcej...

logo un grupa

TYSIĄCE KILOMETRÓW PO WIEDZĘ I PRZYGODĘ
- praktyki zagraniczne uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

Pierwsze dni praktyk zawodowych już za uczniami. Młodzież  poznawała miejsca swoich praktyk, właścicieli i współpracowników oraz cały system komunikacji. Dojazdy do firm, hoteli i restauracji stanowiły dla naszych uczniów ogromny stres, co przełożyło się na opiekunów, którzy cały czas kontrolowali sytuację na Messengerze.

Czytaj więcej...

logo un grupa

Pierwsze dni w Hiszpanii uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

Szesnastu uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie przybyło w poniedziałek (8 lipca) wraz z opiekunami do Vigo na północy Hiszpanii. Młodzież z klas o profilu ekonomicznym, hotelarskim i gastronomicznym odbywa staż w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego ze środków Unii Europejskiej u lokalnych hiszpańskich pracodawców.

Czytaj więcej...

logo un grupa

GORĄCE POWITANIE W PORTUGALII
- praktyki zagraniczne uczniów ZSZ nr 2 w Dęblinie

 22 kwietnia 2018 r. grupa 36 uczniów techników: ekonomicznego, hotelarskiego i gastronomicznego pod opieką czterech nauczycieli wyruszyła na praktyki zagraniczne do Portugalii w ramach projektu „Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach PO WER.

Czytaj więcej...

logo fe           logo power sz           logo ue 

Rekrutacja na praktyki zagraniczne w ramach programu PO WER zakończona

 Została opublikowana lista szczęśliwców zakwalifikowanych do wyjazdu na praktyki zawodowe w Portugalii (36 osób) i Hiszpanii (16 osób). Wśród nich jest trzech uczniów z klasy I Technikum Ekonomicznego. Jedna z uczennic powiedziała: „Bardzo się cieszę, że otrzymałam możliwość wyjazdu. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać otrzymaną szansę. Wyjazd do Hiszpanii będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem, a zarazem piękną przygodą. Poznam bliżej Hiszpanię i kulturę tamtejszej ludności.”

Czytaj więcej...

logo fe                         logo ue

Projekt "Europejski wymiar kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 w Dęblinie
realizowany w ramach
Projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

numer umowy POWERVET-2017-1-PL01-KA102-036400

Czytaj więcej...