Sprawozdanie z projektu „Praktyka czyni  mistrza – czas na staż”

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie w okresie od 11 czerwca 2012 roku do 30 września 2012 roku realizuje projekt „Praktyka czyni mistrza – czas na staż” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czasie trwania projektu szkoła zorganizowała staż dla 88 uczniów techników: ekonomicznego,  handlowego,  hotelarskiego i gastronomicznego. Młodzież odbywała staże  w instytucjach państwowych i prywatnych (w Dęblinie, Rykach i Warszawie), w jednostkach handlowych (w Dęblinie) oraz w zakładach gastronomicznych i hotelarskich (m.in w Kozienicach, Kazimierzu Dolnym) .

Uczniom biorącym udział w projekcie  zapewniono wyżywienie, dojazd do miejsca pracy oraz - w przypadku zatrudnienia w Warszawie lub Kazimierzu Dolnym - zakwaterowanie i opiekę pedagogiczną.

Po przepracowaniu 160 godzin każdy uczeń otrzymuje zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego oraz stypendium w wysokości 1500 zł.

Osoby zakwalifikowane do programu nie kryją swojego zadowolenia:

- Uważam, że sam pomysł na taki projekt jest bardzo interesujący. Poza tym stwarza nam, uczniom, przestrzeń, dzięki której możemy zdobyć doświadczenie i przygotować się do rozpoczęcia kariery zawodowej, oczywiście już po ukończeniu nauki - mówi jedna ze stażystek.

- W ramach projektu „Praktyka czyni mistrza – czas na staż” grupa dziesięciu uczniów Technikum Ekonomicznego  w Dęblinie na czele z ulubioną Soreczką wyjechała do Warszawy. Jak się okazało, zdobywanie wiedzy praktycznej nie musi być nudne. Podejmując staż w warszawskich biurach rachunkowych nie wiedzieliśmy, co nas będzie czekać. Przed rozpoczęciem pracy dostaliśmy „Program stażu zawodowego” oraz instrukcje od Sorki, które dotyczyły tego, czego możemy się spodziewać.

Pierwszy dzień stażu był najtrudniejszy – nowe otoczenie, nowi ludzie i przede wszystkim nowe wyzwania, którym należało sprostać. Żadne wcześniejsze obawy nie potwierdziły się, po pierwszym dniu każdemu z nas dopisywał humor, wszyscy opowiadali, co robili podczas ośmiu godzin pracy.

Nasz zwykły dzień pracy zaczynał się od śniadania w hotelu. Następnie punkt 8. wychodziliśmy na tramwaj, którym docieraliśmy do Metra Wilanowska, gdzie nasze drogi rozchodziły się. Każdy spieszył się do swojej pracy, aby zdążyć na czas.

W pracy mieliśmy określone obowiązki, które wypełnialiśmy, jak najlepiej potrafiliśmy. Trafiliśmy pod skrzydła opiekunów, którzy wprowadzali nas w świat księgowania i archiwizowania dokumentów, sporządzania deklaracji VAT, pracy w programach rachunkowych, współpracy w biurze i wielu innych. W czasie pracy mieliśmy przerwę na lunch, który dawał nam siłę do dalszego działania. Współpracownicy byli dla nas mili i zawsze mogliśmy liczyć na ich pomoc.

Po pracy czekał na nas obiad i kolacja. Wszyscy zbieraliśmy się na ul. Francuskiej w restauracji Repubblica Italiana. Mili kelnerzy serwowali nam smaczny posiłek.

Po jedzeniu mieliśmy czas na zwiedzanie Warszawy i rozrywkę. Nasza Sorka Mariolka wspaniałomyślnie, genialnie i perfekcyjnie (jak na Sorkę przystało) organizowała nam czas.

Wszyscy uczestnicy projektu są bardzo zadowoleni z wyjazdu i z niecierpliwością czekają na swoje pierwsze zarobione pieniądze. (Emilia, Monika, Katarzyna)

- Swoją pierwszą praktykę zawodową odbyliśmy w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Dęblinie (dział kadr i dział księgowości). Tam zostaliśmy zapoznani  z działalnością Spółki. Pracownicy traktowali nas w sposób koleżeński i przyjazny. Poznaliśmy tajniki pracy i obowiązki na stanowisku technika ekonomisty. Zakres wykonywanych przez nas czynności odzwierciedlał w całości nasz program stażu zawodowego. Kolejny staż chętnie odbędziemy w MZGK w Dęblinie.

Piotr i Adrian

Staże zawodowe dla uczniów technikum hotelarskiego odbywały się z Kazimierzu Dolnym w hotelach  Król Kazimierz, Dwa Księżyce oraz w Pensjonacie Kazimierskim. Miałyśmy możliwość uczestniczenia w bezpośredniej obsłudze gościa w restauracji, w recepcji. Atmosfera w hotelach była bardzo przyjazna, pracownicy chętnie spieszyli nam z pomocą.. Nasza współpraca z pracownikami i kierownictwem układała się bardzo dobrze przez cały okres stażu. W takich warunkach można się było wiele nauczyć. Mieszkaliśmy pokojach gościnnych przy restauracji „Pod Zamkową Górą”. Korzystałyśmy również z całodziennego wyżywienia w w/w restauracji. Warunki mieszkaniowe były bardzo dobre, pokoje czyste, odpowiednio wyposażone, z łazienkami. Jesteśmy także zadowolone z wyżywienia, posiłki były urozmaicone i bardzo smaczne. Również atmosfera w miejscu zakwaterowania była bardzo przyjazna.

Paulina, Patrycja, Agnieszka.

Miejmy nadzieję, że praca kadry pedagogicznej i administracyjnej oraz zaangażowanie uczniów nie pójdą na marne. O tym będziemy mogli przekonać się zapewne wtedy, kiedy obecni stażyści opuszczą mury ZSZ nr 2 w Dęblinie

A.W.