Miejska Liga Piłki Siatkowej 2010/11 pod patronatem Burmistrza Miasta Dęblin

Od wielu lat, prowadzone są w Dęblinie rozgrywki piłki siatkowej mężczyzn. Głównym celem MLPS jest właściwa organizacja systemu rozgrywek miejskich oraz aktywnego spędzania czasu wolnego uczniów dęblińskich szkół oraz ich absolwentów. Od kilku lat cyklicznie organizatorem tych rozgrywek jest pan Robert Pataj i Dariusz Piwoński, prowadzący Klub MULKS Libero przy Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

W tym sezonie do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów: Twierdza ,PapaDu Club, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 Libero, Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Elektromis Club, Absolwent Team, Emeryci oraz druga drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Mecze I rundy rozgrywane były systemem „każdy z każdym" - jeden mecz . Po pierwszej rundzie rozegrany został play off między zespołami z miejsc 1-8 (drużyna która zajęła 9 miejsce, w play off nie grała ). Drużyny utworzyły pary:

PaPaDu Club – Liceum Ogólnokształcące,

ZSZ nr 2 Libero – ZSZ nr 1,

Elektromis – Emeryci,

Absolwent – ZSZ nr 1 II.

Następnie zwycięzcy grali w parach:

Ø PaPaDu Club – Absolwent,

Ø ZSZ nr 2 Libero –Elektromis.

Po rozegranych półfinałach na turnieju finałowym spotkali się:

Ø PaPaDu Club – ZSZ nr 2 Libero 3:0,

Ø Absolwent – Elektromis 2:3.

Indywidualne wyróżnienia odebrali:

v najlepszy zawodnik Piotr Świtaj (Absolwent),

v najlepszy rozgrywający Bartosz Gabryszak (PaPaDu),

v najlepszy Libero Adrian Gozdera (ZSZ nr 2).

Po zakończonych rozgrywkach klasyfikacja drużyn:

I miejsce PaPaDu Club

II miejsce ZSZ nr 2 Libero

III miejsce Elektromis

IV miejsce Absolwent

V miejsce ZSZ nr 1 II

VI miejsce ZSZ nr 1

VII miejsce Emeryci

VIII miejsce LO

IX miejsce Twierdza

W dniu 25.03.11 odbyło się podsumowanie rozgrywek MLPS. Na wręczeniu nagród byli obecni wiceburmistrz Pani Grażyna Maziarek i wicestarosta Pan Tadeusz Oryl. Nagrody dla najlepszych drużyn ufundował Burmistrz Miasta Dęblin, natomiast dla najlepszych zawodników Starosta Powiatu Ryki.

Po zakończonych finałach wszyscy uczestnicy udali się do pizzerii PAPADU, gdzie właściciel uraczył wszystkich pysznymi pizzami.