Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Dnia 29.04.2015r. odbyła się wycieczka klas 2TH/TE i 2TGa do Kazimierza Dolnego pod opieką p. Niedźwiedzkiej i Kani. Uczniowie mieli okazję podziwiać wąwozy, z których znane jest to miejsce. Następnym punktem wycieczki był zamek oraz stojąca nieopodal baszta, w tych miejscach uczniowie poznali historię Kazimierza Dolnego.

Następnie zwiedziliśmy kościół, w którym zobaczyliśmy jedne z najstarszych organów w Europie. W najbardziej znanej części miasta, a mianowicie rynku uczestnicy wycieczki dostali czas wolny, dzięki któremu mogli podziwiać zabytkowe kamienice, odwiedzać "stragany" z pamiątkami, rozkoszować się smakiem tradycyjnych kogutów oraz obserwować zachowanie innych grup etnicznych - Romów. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Nadwiślańskie, gdzie uczniowie mieli możliwość głębszego zapoznania się z florą i fauną, występującą na terenie Kazimierza Dolnego.

Wycieczka była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnego wspólnego wyjazdu.