PODBIJAMY POZNAŃ

18 września 2015 r. p. Hanna Prokocka i p. Marta Szpadzik wraz z uczniami kl.IVTG Jakubem Kwiatkowskim i Anetą Przybysz udali się do Poznania, by wziąć udział w Targach Smaków Regionów. Organizatorem i pomysłodawcą wyjazdu na wystawę było Starostwo Powiatowe w Rykach.

Naszymi przysmakami regionalnymi były gołąbki z kaszy jaglanej, pierogi z kapustą i grzybami oraz pierogi z soczewicą. W sobotę (19.09) przeżyliśmy prawdziwe oblężenie naszego stoiska w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku po raz kolejny wszystkie województwa wystawiały swoje najlepsze produkty, a smakosze ekologicznej żywności mieli prawdziwą ucztę podczas tej imprezy.

W niedzielę wystawcy oraz goście mogli spróbować i kupić najlepszej jakości żywność ekologiczną pochodzącą od lokalnych przetwórców i producentów. Organizacja targów odbyła się na najwyższym poziomie. W rozmowach z ich uczestnikami dowiedzieliśmy się że, jest to największe tego typu przedsięwzięcie
w Polsce i jedno z większych w tej części Europy.

Uważamy, że powinien się tutaj znaleźć każdy, kto ma na co dzień choć trochę do czynienia z gastronomią.

Oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o zwiedzeniu Poznania (m. in. Stare Miasto i Stary Browar). To piękne miasto naprawdę urzekło nas swoją architekturą, czystością i … kuchnią oczywiście.

Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się na targach!