Uczniowie Technikum Hotelarskiego w warszawskim Hiltonie

Dnia 31 maja 2016 roku uczniowie klas I i II Technikum Hotelarskiego w ZSZ nr 2 w Dęblinie wraz z nauczycielkami, p. G. Szczepańską i p. A. Wojtyś wzięli udział w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było odwiedzenie hotelu Hilton.

            Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre został zbudowany w 2007 roku. Ten najnowocześniejszy hotel w stolicy położony jest w centrum biznesowym miasta, kilkanaście minut spacerem od Starówki. Obiekt posiada SPA, 314 pokoi gościnnych, dysponuje największą powierzchnią kongresową w sercu Warszawy, mogącą pomieścić prawie 2000 gości.

            Przedstawiciel hotelu, p. Paweł Stępień oprowadził uczniów, pokazując recepcję, pokoje hotelowe, restauracje, sale konferencyjne oraz inne ciekawe miejsca. Obsługa hotelu przygotowała dla gości z Dęblina smaczny lunch. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną na temat zasad obowiązujących pracowników hotelu w zakresie wyglądu ( strój, makijaż)

i zachowania wobec gości (zwłaszcza w sytuacjach trudnych).

            Przedstawiciele Hiltona podkreślili, że branża hotelarska przeżywa obecnie rozkwit, jest ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, znających dobrze język angielski, lubiących pracę z ludźmi. Zachęcali naszych uczniów do odbywania w tym hotelu praktyk zawodowych (2 uczennice klasy II TH, Ania Kępka i Ada Kurdziałek były tu na praktykach w tym roku szkolnym, obie strony były bardzo zadowolone ze współpracy) i podejmowania pracy podczas wakacji oraz po ukończeniu szkoły.

            Uczniowie zostali miło pożegnani drobnymi upominkami. Wizyta w Hiltonie pokazała im, że zdobywana w szkole wiedza może zaowocować w niedalekiej przyszłości szansą na ciekawą, inspirującą pracę, rozwój i karierę w zawodzie.