Dni Języków Obcych – czyli konkursy językowe

W dniach 26 – 29 września 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie odbyły się Dni Języków Obcych.

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, którego przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się od burzy mózgów, podczas której nauczyciele-językowcy ustalili program wydarzenia. Plan imprezy konsultowany był także z uczniami, którzy mogli zgłaszać swoje propozycje. Dzięki temu Dni Języków Obcych łączyły elementy nauki i zabawy oraz stanowiły niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.

Głównym punktem obchodów tegorocznej edycji były konkursy wiedzy o języku hiszpańskim, niemieckim
i angielskim zorganizowane przez nauczycieli języków p. M. Hułyk, p. R. Redo, p. D. Madejską oraz p. A. Skowron.

W poniedziałek, 26 września, dwanaście drużyn rywalizowało ze sobą w konkursie wiedzy o języku angielskim i krajach anglojęzycznych.

We wtorek – 27 września, młodzież sprawdziła swoją wiedzę o języku hiszpańskim i niemieckim.

Uczniowie wykazali się dużym entuzjazmem, chętnie biorąc udział w konkursach oraz namawiając do tego swych rówieśników. Turniej dał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy językowej i kulturowej. Mamy nadzieję, że przyczynił się również do tworzenia w szkole pozytywnych wzorców ucznia myślącego i świadomego konieczności pogłębiania swojej wiedzy.

Wyniki:

Quiz z wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych:

Wygrała klasa IV TE (20pkt.) (Jakub Kopera, Klaudia Reda, Agnieszka Kucułyma, Tomasz Kluska). 2 miejsce (18pkt.), ex aequo, III TH (Adrianna Kurdziałek, Aleksandra Kruszewska, Łukasz Kowalczyk, Marlena Seta) i II TH (Oskar Domański, Lena Chielewska, Agnieszka Łuszczyńska i Eliza Mazurek).

Z klas pierwszych najlepiej spisała się I TE/TO (Natalia Kruszewska, Lidia Sępka, Andżelika Gołąbek).

Quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych:

Wygrała klasa III TE w składzie: Adrian Majchrzak, Paweł Grzebalski i Tomasz Potyra zdobywając 79/100 pkt. Drugie miejsce zajęli ex aequo uczniowie z klasy III TH: Aleksandra Kruszewska, Magdalena Ochal, Łukasz Kowalczyk, Dominika Mazur i II TG: Daniel Dawidek, Bartłomiej Markowski i Daniel Kozdroń – zdobywając 73 pkt.

Z klas pierwszych najlepiej spisała się I TE/TO w składzie: Lidia Sępka, Andżelika Gołąbek i Natalia Kruszewska zdobywając 69 pkt.

Różnice w punktacji były bardzo małe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych potyczkach językowych.