ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

 13 października 2016 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 13 zebrani goście, grono pedagogiczne, emeryci i renciści, pracownicy obsługi i administracji, przedstawiciele rodziców, a także uczniowie po wprowadzenia sztandaru szkoły odśpiewali hymn.

Następnie głos zabrała Pani dyrektor Gabriela Wojdat. W swoim wystąpieniu podkreśliła rolę Komisji Edukacji Narodowej, która powstała w 1773 r. Wspomniała o misji nauczyciela, jego specyficznej i niełatwej pracy, a na koniec życzyła wszystkim pracownikom szkoły wytrwałości i dążenia do celu.

Po przemówienie Pani dyrektor wręczyła nauczycielom nagrody. W tym roku gromkie brawa zebrali wyróżnieni pedagodzy: p. Hanna Prokocka, p. Jolanta Skoczeń, p. Marta Szpadzik, p. Anna Węgrzyn, p. Hanna Warowna, p. Janina Wiraszka, p. Bartłomiej Barański, p. Wojciech Jarząbek, p. Robert Pataj, p. Dariusz Piwoński.

Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców – p. Agnieszka Janiszek, która złożyła gronu pedagogicznemu i gościom życzenia.

Następnie uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły podziękowania za trud pracy, pasje przekazywane uczniom, życzyli wytrwałości i pogody ducha.

Po części oficjalnej uczniowie klasy III TE pod opieką p. Moniki Kołaczek przedstawili program artystyczny, w którym przestawili lekcję „Dlaczego warto zostać nauczycielem?”, a także przenieśli nas przy pomocy znanych piosnek do wymarzonej szkoły.

Mamy nadzieję, że wszyscy zebrani goście dobrze się bawili.

Jeszcze raz dziękujemy klasie III TE za przygotowanie uroczystości.