MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL 5-11.XII.2016r.

W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie po raz kolejny zaprasza na Maraton Pisania Listów. Jest to ogólnoświatowa akcja, podczas której wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Nasze listy są także ogromnym wsparciem dla prześladowanych i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

W tym roku maraton pisania litów rozpoczniemy piątego, a zakończymy jedenastego grudnia. Listy będzie można napisać w domu bądź w szkole, w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach. Będziemy pomagali m.in.: torturowanemu i niesłusznie skazanemu egipskiemu dziennikarzowi – uwięzionemu za wykonywanie swojej pracy, torturowanemu i uwięzionemu za wzniesienie flagi indonezyjskiemu nauczycielowi, rdzennej społeczności Peace River w walce o ocalenie ziemi przodków, czy też malawijskiej dziewczynce ściganej z powodu albinizmu.

Zachęcamy do udziału w akcji.