Spotkanie z Monarem

W dniu 20.10.2016 r. miała miejsce pierwsza tura warsztatów przeprowadzonych w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna Szkoła”. Tego dnia odgłosy zabawy, słyszane na korytarzach, przeplatały się z ciszą pracy indywidualnej. Zajęcia poprowadziły panie Lucyna Stefaniak i Anna Kuźniak.

Na przełomie października i listopada terapeuci MONAR-u spotkają się z uczniami wszystkich klas. Głównym celem zajęć jest kształtowanie poglądów i opinii na temat substancji psychoaktywnych oraz ich zażywania. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzą się m.in. jak niebezpieczne są i co zawierają środki psychoaktywne oraz gdzie należy szukać wsparcia. Terapeuci w swoim wystąpieniu zwrócą uwagę na nieodwracalne skutki używania dopalaczy i środków psychoaktywnych.

Tego typu spotkania z osobami, które są cierpliwe, profesjonalne i dyskretne są bardzo potrzebne uczniom, którzy nie zawsze poruszają temat uzależnień w rozmowach z nauczycielami, czy też wychowawcami.