SZLACHETNA PACZKA - pierwsze szkolenie

W sobotę (22.10.2016r.) odbyło się pierwsze spotkanie szkoleniowe dęblińskich wolontariuszy działających w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Głównym celem jest udzielenie pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych. Z dumą informujemy, iż trzy uczennice z klasy 4TG: Ola Czerska, Paulina Filiks i Kasia Kurzyp dołączyły do akcji i już wzięły udział w pierwszym szkoleniu.

Korzystając z okazji przypominamy, iż cały czas trwa nabór, a wolontariuszem, czyli Super W, może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i odbył kilkugodzinne szkolenie, na którym poznał, jak działa Szlachetna Paczka. Na spotkaniu z rodziną wolontariusz zbiera możliwie jak najbardziej szczegółowe dane, które pozwolą mu podjąć decyzję, czy rodzina powinna zostać włączona do projektu. Potem wolontariusz dba o to, aby paczka dedykowana jego rodzinie była przygotowana zgodnie z potrzebami rodziny oraz dba o dobrą relację z darczyńcą. Na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom.

super 16