„Czynem zbrojnym budzili Polskę...”

ikonka210 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 98. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
O godzinie 12.30, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, zgromadzona w sali społeczność szkolna stanęła na baczność i odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego.

Następnie, uczniowie klasy III TG pod opieką p. Marty Szpadzik w montażu słowno–muzycznym zaprezentowali w bardzo obrazowy sposób ważne momenty historyczne, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Przy akompaniamencie p. B. Barańskiego uczniowie zaśpiewali tego dnia: „Ojczyzno ma”, „Białe róże” oraz „Kocham wolność”. Wszyscy spisali się na medal, raz jeszcze dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.

W czasie apelu zostały również rozstrzygnięte konkurs organizowane w tym roku przez Koło Historyczne i samorząd uczniowski. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Więcej zdjęć oraz filmiki znajdziecie na naszym szkolnym facebooku @zsz2deblin.