„Poczuj się jak w Rio lub w Wenecji”

Poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. został ogłoszony Dniem Maski Karnawałowej. Klasy Ia, IIa i IIIa wraz z wychowawcami p. J. Pardo, p. D. Piwońskim oraz p. M. Wilk zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy, która trwała nieprzerwanie od 9.00 do 11.30. Dzień ten w całości poświęcony został tematyce karnawału, a klasy zawodowe przygotowały dla swoich kolegów kilka atrakcji.

Dla łasuchów, na kolorowo przystrojonym korytarzu, tradycyjnie już czekały słodkie przekąski oraz orzeźwiające napoje.

Przy dźwiękach karnawałowych przebojów młodzież mogła samodzielnie wykonać karnawałowe maski. I tak, podczas przerw w ruch poszły więc farby, flamastry, kredki, bibuły, piórka, kolorowe cekiny i brokat. Uczestnicy zabawy stworzyli zarówno maski zwierzęce, jak i pięknie zdobione weneckie. Dodatkową niespodzianką było gwarantowane niepytanie oraz zwolnienie z niezapowiedzianych kartkówek jeśli maska była noszona.

Dzisiejsza akcja była także świetną okazją do zaszczepienia w uczniach zamiłowanie do tańca oraz pokazania, ile radości może sprawić ta forma spędzania wolnego czasu. Nauczyciel wychowania fizycznego, pan D. Piwoński zaproponował uczniom poznanie kilku podstawowych kroków latynoamerykańskiego tańca towarzyskiego cha-cha-cha. Zajęcia odbywały się na parterze w holu głównym i cieszyły się sporym powodzeniem. Samorząd uczniowski przyłączył się do tanecznej zabawy i zaproponował uczniom wspólny taniec przy dźwiękach znanego przeboju „Makarena”.

Po raz kolejny młodzież udowodniła, że jeśli dać im wolną rękę to potrafią „rozruszać” szkołę, nawet przy poniedziałku. Dziś było kolorowo, wszyscy chętnie degustowali potrawy, a my oficjalnie weszliśmy w karnawał tanecznym krokiem.