logo 1234

Pierwsze wrażenia uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2
w Dęblinie z praktyk zawodowych na hiszpańskim wybrzeżu
Costa de Sol (Malaga, Torremolinos, Benalmadena)

Uczniowie Technikum nr 2 w Dęblinie rozpoczęli swoje praktyki zawodowe w zagranicznych przedsiębiorstwach. Tą formę spędzania wakacji wybrali: Gabriela Błachnio, Julia Bryzek, Natalia Dziechciarz, Julia Gajaszek, Martyna Guźmięga, Wiktoria Jaskuła, Michał Krogul, Mateusz Kulisz, Tomasz Miturski, Nikola Moniszka, Anita Ośko, Bartosz Pataj, Agata Rybak, Amelia Urban, Sebastian Wnuk, Wiktoria Ziemianek.

Jakie emocje towarzyszyły im w pierwszych dniach zdobywania zagranicznego doświadczenia zawodowego?

„Przed rozpoczęciem praktyk zawodowych byliśmy pełni obaw głownie z powodu możliwości wystąpienia bariery językowej oraz różnic kulturowych. Nasz pierwszy dzień pracy był pełen pozytywnych wrażeń. Spotkaliśmy się z serdecznością i otwartością ludzi, z którymi będziemy współpracować.

Bartek- uczeń II TRR 5 (technik rachunkowości)

“Pracę rozpoczęliśmy od przedstawienia tego co już umiemy w zakresie obsługi programów graficznych. Ta prezentacja przebiegła pomyślnie. Miła atmosfera powoduje, że znika nasz niepokój i obawa przed prowadzenie rozmowy w języku hiszpańskim.”

       Wiktoria J.– uczennica II TRR 5 (technik reklamy)

“W moim miejscu praktyk spotkałam się z wielokulturowością. Pracują tu Hiszpanie i Włosi. Po zapoznaniu się z kulturą organizacji oraz sprawnie przeprowadzonym instruktażu stanowiskowym przystąpiłam do wykonywania swoich obowiązków. Życzliwość współpracowników dała mi motywację do pracy. “

Julia G. – uczennica III TE (technik ekonomista)

“Od pierwszego dnia w mojej pracy w końcu miałam możliwość wykorzystania moich umiejętności w posługiwaniu się językiem hiszpańskim w praktyce. Dzięki pomocy pracowników hotelu miałam również szansę poznania nowych słówek z dziedziny hotelarstwa w tym języku.”

Anita - uczennica II TH (technik hotelarstwa) 

“Kiedy przyszliśmy do naszego miejsca pracy czuliśmy swego rodzaju niepokój oraz podekscytowanie, jednak kiedy tam weszliśmy i zamieniliśmy pierwsze zdania z pracodawcami to wszystkie lęki przeminęły, a reszta dnia upłynęła szybko i przyjemnie.”

Mateusz - uczeń II TG (technik żywienia i usług gastronomicznych)

Torremolinos, 30 czerwca 2021 r.