Z wizytą w MDK…

31 maja 2021 r. klasa I RR, pod opieką wychowawcy, wzięła udział w warsztatach ceramicznych i wikliniarskich w Miejskim Domu Kultury.

Wizyta rozpoczęła się od zapoznania z ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży. Propozycja rozwoju swoich umiejętności i zainteresowań wydała się na tyle ciekawa naszym uczniom, że niektórzy z nich od razu postanowili rozpocząć swoją przygodę z zajęciami wokalno-teatralnymi, prowadzonymi przez profesjonalistów.

Następnie uczniowie obejrzeli wystawę fotografii przyrodniczej „Oko w oko” autorstwa Andrzeja Blachy.

Kolejnym punktem wizyty były warsztaty w pracowni ceramicznej. Uczestnicy zajęć poznali etapy powstawania rzeźb z gliny, rodzaje gliny oraz podziwiali wyroby ceramiczne w pracowni. Kiedy sami uczniowie rozpoczęli przygodę z gliną, okazało się, że sztuka ta jest o wiele bardziej skomplikowana niż mogłoby się wydawać „na pierwszy rzut oka”. Gotowe już wyroby - kubki, pozostały w pracowni do wysuszenia, a następnie zostaną wypalone w specjalnym piecu, by po około 2 tygodniach wrócić do uczniów.

Podczas wizyty w MDK, uczniowie mieli także sposobność sprawdzić swoje umiejętności w trakcie warsztatów plecionkarstwa, wykonując tacki na owoce z wikliny, pod bacznym okiem instruktora. I tym razem, wszyscy docenili wyroby z wikliny gdy okazało się, że nie jest to takie łatwe, jakby się mogło wydawać.

Mimo trudności, uczestnicy warsztatów dzielnie starali się wykonać swoje wyroby zarówno z ceramiki jak i wikliny. Niektórzy z nich, odkryli swoje kolejne talenty, które, mamy nadzieję, będą rozwijane w przyszłości.

Po artystycznych wrażeniach, uczniowie mogli posilić się i odpocząć przy ognisku.

Czas spędzony we wspólnym gronie upłynął szybko i w miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że to pierwsza, lecz nie ostatnia przygoda ze sztuką w tym wydaniu.

Daria Madejska