„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Epilog Erasmus+ w ZSZ nr 2 w Dęblinie

15 września 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Debiutanci na europejskim rynku pracy” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Wzięli w niej udział Starosta Powiatu Ryckiego Pan Stanisław Jagiełło, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rykach Pan Piotr Gałkowski, dyrektorzy i uczniowie gimnazjów, przedstawiciele pracodawców z terenu powiatu ryckiego, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie z wizytą u szefa rządu republiki Portugalii

5 maja 2017 r. w oficjalnej rezydencji premiera Portugalii „São Bento” w Lizbonie odbyła się uroczystość obchodów trzydziestej rocznicy inauguracji programu Erasmus, w której miała zaszczyt uczestniczyć, na zaproszenie szefa rządu republiki, delegacja ZSZ nr 2 w Dęblinie. Społeczność uczniowską reprezentowali Adrianna Kurdziałek (kl.3TH), Dominika Zięba (kl.3TE) oraz Kamil Kozioł (kl.3TGa), grono pedagogiczne zaś p. dyrektor Mariola Sulima i p. Michał Hułyk.

Czytaj więcej...

Drugi tydzień w Portugalii

Mija drugi tydzień od przyjazdu młodzieży z dęblińskiego ZSZ nr 2 do Barcelos na północy Portugalii. Dla wielu uczniów jest to pierwsza zagraniczna eskapada i pierwsze tak bezpośrednie zetknięcie z odmienną kulturą.

Pobyt w Luzytanii to nie tylko niezwykła okazja odbycia egzotycznych praktyk zawodowych. W równej mierze jest to, zgodnie z założeniami europejskiego programu Erasmus Plus, przekraczanie granic, także tych symbolicznych, wyznaczanych przez język, tradycję i obyczaje.

Czytaj więcej...

unia

„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Prolog praktyk zawodowych w Portugalii  ZSZ nr 2 w Dęblinie

 W dniach od 22 do 28 marca 2017 roku pani Gabriela Wojdat, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie wraz z panią Małgorzatą Grzechnik, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Rykach przebywały na zaproszenie Stowarzyszenia Mobility   Friends w Barcelos w Portugalii. Była to wizyta przygotowawcza, realizowana w ramach projektu „Debiutanci na europejskim rynku pracy” finansowanego z programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Pierwsze wrażenia z Portugalii

23 kwietnia 2017 r. 38 uczniów pod opieką 4 nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie wylądowało w Porto w celu odbycia 4 - tygodniowych praktyk zawodowych. Docelowym miejscem wyprawy było Gmail, gdzie znajduje się kampus, miejsce zakwaterowania grupy.

Pierwszy dzień w Portugalii to nie tylko wypakowywanie walizek i nawiązywanie pierwszych międzynarodowych przyjaźni, ale również adaptacja w miejscu praktyk oraz zwiedzanie okolicy.

Czytaj więcej...

 

  PRZED WYJAZDEM NA PRAKTYKI DO PORTUGALII 

Listopad i grudzień 2016 roku oraz styczeń 2017 roku to czas intensywnych przygotowań dla 38 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie zakwalifikowanych do udziału w praktykach zawodowych w Portugalii realizowanych z programu Erasmus+. W ramach oferowanego wsparcia młodzież uczestniczy w zajęciach z przygotowania kulturowego oraz języka angielskiego.

Czytaj więcej...

      „Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Portugalia – wymarzone praktyki coraz bliżej 

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyło się spotkanie uczniów wyjeżdżających na praktykę zagraniczną do Portugalii z Panią Sylwią Stefaniak przedstawicielem Mobility Friends z Barcelos – organizacją przyjmującą, która zajmuje się organizacją praktyk w Portugalii.
W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie szkoły, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie, opiekunowie młodzieży podczas pobytu w Portugalii oraz koordynator projektu.

Czytaj więcej...

„Współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”

Rekrutacja na praktyki zagraniczne do Portugalii zakończona

Zakończyła się rekrutacja do projektu „Debiutanci na europejskim rynku pracy” w ramach programu Erasmus+. Inicjatywa ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, co jest bardzo satysfakcjonujące.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSZ nr 2 w Dęblinie
zadebiutują na europejskim rynku pracy

erasmus

Czytaj więcej...