Wszyscy mają dzień otwarty, a nasza jest noc…,
czyli kolejna
„Noc Żywych Gimnazjalistów” za nami!!!

Od trzech lat w naszej szkole organizujemy „Noc Żywych Gimnazjalistów”. Jest to impreza polegająca na dość nietypowej i oryginalnej promocji naszego zespołu szkół. Co roku twórcy programu imprezy oferują coraz to nowsze i ciekawsze atrakcje.

Nieodłączną częścią są 10-15 minutowe lekcje, które pozwalają potencjalnemu uczniowi Garów sprawdzić się, a przede wszystkim poznać naszych nauczycieli.

Lekcje tematyczne obejmują zakres przedmiotów humanistycznych, ścisłych i zawodowych (gastronomicznych, ekonomicznych i hotelarskich). W tym roku odbyły się zajęcia m.in. z:

- języka polskiego – „W pokoju futurystów i dada, czyli jak tworzyć poezję nowoczesną niekoniecznie będąc poetą”,

- języka angielskiego – domino i potyczki językowe,

- matematyki – łamigłówki matematyczne, czyli „miliard w rozumie”,

- geografii – krzyżówki i rebusy geograficzne,

- ekonomii – gdzie gimnazjaliści, mogli poczuć, jak to jest zostać rekinem biznesu, inwestując wirtualne 1000 zł w akcje i obligacje.

- prawa – tajniki prawa pracy i różnego rodzaju umów,

- hotelarstwa – orgiami nie tylko z papieru, czyli praktyczny kurs składania serwetek,

- gastronomii – nauczyciele przygotowali pokaz carvingu (sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach), sztuki barmańskiej oraz konkurs wiedzy o przyprawach, był to pierwszy krok do pokazania młodym ludziom jak zostać kucharzem.

Koniec nauki, czas na … gry, zabawy oraz część artystyczną. Tym rozrywkom nie było końca! Garowicze pod opieką nauczycieli w-fu przygotowali niemało konkurencji i zawodów m.in. grę w siatkówkę, rzuty do kosza, kręcenie hula-hop, ping-ponga.

Część artystyczna obejmowała popis naszych szkolnych gitarzystów Mateusza Nowosada (I LO) i Jacka Kosteckiego (I TGa) oraz utalentowanych wokalistów – Klaudii Bajdy i Mikołaja Wojtasika z klasy I LO w przeróbce internetowego hitu "Spotted: Dęblin". Dziewczyny z klasy IV TE/TH – Katarzyna Pyra, Monika Paterek i Aneta Piątek zaprezentowały taniec.

Po występach Garowiczów przyszedł czas na kolację, na której serwowaliśmy domowe, ciepłe i pyszne jedzenie. Wszyscy Goście rzucili się na pierogi ruskie i te mięsne, po czym z pełnymi brzuchami okupowali stolik z frytkami i szaszłykami. Ponadto na korytarzu na licznych stolikach gimnazjaliści mogli znaleźć zimne i gorące napoje, w tym świeżo przygotowane bezalkoholowe drinki, a także owoce oraz słodkie i słone przekąski.

Uczniowie gimnazjum po tej dawce wrażeń pomogli Garowiczom przygotować miejsce na dyskotekę, po czym żwawo ruszyli na parkiet.

Całe nasze spotkanie trwało około dziesięciu godzin. To naprawdę niewiele, by poznać się i zaprezentować szkołę. Staraliśmy się, aby nasi Goście spotkali się nie tylko z ciepłym przyjęciem uczniów towarzyszącym im w zwiedzaniu szkoły, ale także grona pedagogicznego, które licznie stawiło się by wziąć udział w tej imprezie. Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać Gimnazjalistom panujący w szkole klimat, obraz lekcji, zakątki Garów i miejsca najbardziej przyjazne uczniom.

W imieniu Organizatorów i Gości chcielibyśmy serdecznie podziękować Sponsorom, bez których impreza nie miałaby miejsca. Są to:

- Pan Bogdan Meyer – właściciel "Gościńca Cegielnia" w Niwie Babickiej,

- Państwo Małgorzata i Jacek Szymańscy właściciele „Klubu K2” w Rykach,

- Właściciele "Jakubowej Izby" w Niwie Babickiej - Łucja i Sławomir Kisiel,

oraz właścicielka P.H.U. „Texas” w Kozienicach – główna organizatorka „nocy” – Aleksandra Wiśniewska.

zdjęcia NOC ŻYWYCH GIMNAZJALISTÓW